Cytryna pędzi w górę

Wraz z nastaniem wiosny ruszył także wzrost roślin w moim mieszkaniu – w gronie tych, które ruszyły szybciej (bo już w lutym) i mocniej jest z pewnością hodowana przeze mnie cytryna. By zobrazować proces jej rośnięcia poniżej prezentuję zdjęcia kolejno: z lutego, marca i kwietnia.
DSC_0027
unnamfed
unnamefffffd

Ostatnie zdjęcie może jest w raczej słabym świetle i niezbyt dobre jakościowo (jak z resztą większość na miom blogu – wkrótce to się zmieni), lecz ładnie pokazuje, jakie przyrosty drzewko zanotowało do tej pory – wygląda już naprawdę ciekawie – poza głównym pędem zaczęły pojawiać się „rozgałęzienia”. Mam tylko nadzieję, że w przyszłości nie będzie problemu z zbyt wątłym pniem jak na takie przyrosty.
Pod koniec lutego przesadziłem cytrynę do większej doniczki oraz regularnie zasilam ją nawozem do cytrusów. Dodatkowo przestawiłem ją dalej od kuchni (by ograniczyć możliwość kontaktu z trującym dla niej gazem z kuchenki gazowej) oraz intensywnie ją podlewam – cytrynę raczej trudno przelać, w dodatku zauważyłem, że potrafi ona pochłaniać ogromne ilości wody.

Tagged: Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *