Figa na wiosnę – nadspodziewanie szybki wzrost

Obok cytryny, drugą rośliną z moich zbiorów, która zanotowała szybki i zdrowy wzrost była figa (Figowiec pospolity) – od początku jedną z nich roku musiałem przesadzać aż dwukrotnie! W ostatnim wpisie dotyczącym fig wspominam, że wysiane rośliny rozsadziłem na sześć doniczek i większość rozdałem rodzinie i znajomym – dwie z uwagi na niezbyt dobrą pielęgnację padły, jedna, najsłabsza pozostawiona u mnie również nie przeżyła, jedna wyrosła nieźle i została wydana znajomemu, jedna rośnie raczej średnio, lecz ostatnia z nich, najsilniejsza zanotowała naprawdę silny wzrost. Poniżej można ją porównać w dwóch fazach wzrostu (różniących się około dwoma miesiącami) – luty i kwiecień:
DSC_0029

unnameffd

Obecnie nowe liście figi mają kształt coraz bardziej zbliżony do naturalnego, przez co roślina nabiera całkiem atrakcyjnego wyglądu. Niestety przy drugim przesadzeniu nie dodałem gliniastej ziemii – mam nadzieję, że nie zemści się to na mnie w przyszłości.

Tagged: Tags

2 Thoughts to “Figa na wiosnę – nadspodziewanie szybki wzrost

  1. Dzięki za komentarz. Dziś figa jest jeszcze większa – na tyle, że musiałem dać jej podpórkę. Wkrótce będzie wpis, w którym porównam ją z jej „siostrą” z tego samego wysiewu. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *