Kawa z przejściowymi problemami

W ostatnim czasie kawa zanotowała przyzwoity wzrost. Dolna część rośliny zdrewniała, przez co liście na niej nie są potrzebne. Jednak odniosłem wrażenie, że część liści zżółkła i opadła z przyczyn innych niż takie, które można nazwać zgodnymi z naturalnym procesem wzrostu. Sama roślina prezentuje się jak poniżej:
dav
Technicznie rzecz ujmując, są to trzy rośliny, jednak by wyglądały atrakcyjniej, postanowiłem ich nie rozdzielać przy przesadzaniu. Sama zmiana doniczki na większą (wraz z wymianą możliwie dużej ilości ziemi, bo poprzednia raczej niezbyt dobrze służyła roślinie) odbyła się stosunkowo niedawno, czyli raczej dość późno. W efekcie również mogło się to przyczynić do żółknięcia niektórych liści:
dav
Mam nadzieję jednak, że ten proces wkrótce się zatrzyma – przyrosty świeżych liści są widoczne, a nowe listki ciemniozielone – znak, że roślinie raczej nic nie brakuje. Pozostaje czekać i zapewnić roślnie dobre warunki do dalszego wzrostu. Najlepiej nie na pełnym słońcu w trakcie lata – w ubiegłym roku roślina z tego powodu dosyć ucierpiała.

Tagged: Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *