Karambola z nowymi liśćmi

Od wysiewu i wschodu Karamboli zdążyłem wstawić tylko jeden wpis, a to z uwagi na fakt, że w jej wzroście niewiele się działo – był on po prostu stabilny i niezbyt szybki. Tym niemniej warto jednak pokazać, jak roślina prezentuje się dziś, czyli około dwa miesiące po wysiewie:
Warto tutaj zaznaczyć ciekawą właściwość tej rośliny. Otóż rano i w ciągu dnia, mniej więcej do godziny 17 liście Oksymianu są w pozycji horyzontalnej – innymi słowy są na „płasko” w stosunku do poziomu gruntu. Jednak na wieczór wszystkie zaczynają się zwieszać, co sprawia, że roślina wygląda nieco, jakby brakowało jej wody. Cykl ten powtarza się codziennie, o tych samych godzinach i oczywiście ma związek z tropikalnym pochodzeniem rośliny i aktywnością Słońca. Zobaczymy jednak, czy zimą czas trwania z „podniesionymi” liśćmi będzie krótszy. Zdjęcie do wpisu zostało zrobione o 8 rano, więc liście już „wstały”.
dav
Dziś, w ok. tydzień po zrobieniu zdjęcia powyżej, Karambola doczekała się większej nieco doniczki. Ogólna refleksja na temat hodowli tej rośliny jest taka, że nie ma ona jakichś szczególnych wymagań, ani co do gleby, ani co do powietrza (w przeciwieństwie np. do Liczi)

Tagged: Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *