Kakaowiec – hodowla od początku

Z wielką przyjemnością mogę rozpocząć serię wpisów dotyczącą hodowli kakaowca (odmiana Forastero – łatwijsza w hodowli, nieco gorsza jakościowo od innych) – owoc, którego przywiozłem z Bali został podzielony na dwie doniczki. Część nasion została wysiana pod przykryciem (mini-szklarnia z woreczka foliowego), a część do doniczki odkrytej. O dziwo to ta druga wyrosła pierwsza:
dav
Ponieważ owoc kakaowca posiadał wiele nasion, postanowiłem wysiać je gęsto i po początkowej fazie wzrostu porozsadzać i wybrać te najładniejsze. Jeśliby znlazł się ktoś chętny, kto chciałby otrzymać sadzonkę, zapraszam do kontaktu – warunkiem odbiór osobisty (Toruń), bo wysyłać nie zamierzam. Oczywiście zakładając, że będę miał kilka roślin, które przeżyją pierwszą fazę wzrostu. Ostatnio rezygnuję z obdarowywania rodziny roślinami trudnymi w hodowli, ponieważ zwykle kończy się to dla nich (roślin, nie rodziny ;)) dość kiepsko.
Niedługo po wykiełkowaniu pierwszej rośliny, zaczęły się pojawiać kolejne:
dav
Jak widać zapowiada się, że w doniczce niedługo będzie bardzo tłoczno. Niestety roślina będzie musiała dać sobie radę w trudnych, polskich warunkach, ale oczywiście nie ma rzeczy niemożliwych 🙂

Tagged: Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *