Daktylowiec – postępy

Od mojego ostatniego wpisu na temat daktylowca właściwego minęło już sporo czasu. Spowodowane jest to oczywiście tym, że ten gatunek palmy nie ma jakiegoś imponującego tempa wzrostu, zwłaszcza w początkowej fazie. Na dzień dzisiejszy mogę pochwalić się taką rośliną:

Daktylowiec właściwy – kwiecień 2018

 

Poza tą rośliną, pochodzącą z Izraela posiadam rónież trzy mniejsze, pochodzące z Indii – zdjęcia nie zamieszczam, bo na razie nie ma się czym chwalić – początkowa faza wzrostu to zwykle pierwszy, długi liść, czyli raczej nic specjalnie atrakcyjnego dla oka. Ale kto wie, może w przyszłości tamte palmy przegonią ze wzrostem tę tutaj zamieszczoną. Kraj pochodzenia raczej nie wpływa na wygląd rośliny – wszak gatunek i  odmiana są takie same.

Hodowcom palm mogę doradzić, by uważać, by palmy nie przelać – bardzo nie lubią one wody stojącej w doniczce na podstawku. Zalecana doniczka to taka z niezbyt dużą średnicą, lecz przyzwoitą wysokością – korzenie palm mają tendencje do wrastania głęboko w grunt. Wiem – w moim przypadku zapewne niedługo czeka mnie przesadzanie 🙂

Tagged: Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *