Rozsadzanie bananowca

Bananowiec ostatnimi czasy przestał rosnąć wzwyż, ale zamist tego zaczął się rozkrzewiać – oczywiście, jak to u bananowców, „rozkrzewianie” polegało na wypuszczeniu mnóstwa młodych roślin z korzeni głównej rośliny. Jeszcze w ubiegłym miesiącu roślina wyglądała tak:

To już nie jeden bananowiec – to cała „rodzinka”

 

Także uznałem, że najwyższy czas roślinę podzielić – w doniczce było już zdecydowanie zbyt ciasno. Postanowiłem, że nie będę rozdzielał wszystkich roślin osobno (wszak pora nie jest ku temu zbyt odpowiednia, a coś zrobić trzeba), tylko odseparuję najsilniejsze rośliny od tej głównej. Starając się jak najmniej zaszkodzić korzeniom udało mi się podzielić roślinę na 4:

Tak oto z jednego banana są cztery. Tadam!

 

Oczywiście, by  nie było zbyt pięknie, rośliny ciężko przechodzą asymilację do nowego środowiska – najmniejsza z roślin prawdopodobnie zdechnie, a pozostałe wyhamowały ze wzrostem. Cóż, spodziewam się ok. miesiąca bez postępów, zanim sytuacja zacznie się poprawiać. W tej sytuacji pozostaje czekać na regenarcję systemów korzeniowych, wspomagając ją obfitym podlewaniem, bez nawożenia.

Tagged: Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *